TAZE ZEYTİN YAĞI -0,5 LT

İndirim Oranı : %33 İndirim

Erken hasat zeytinyağı

Taze Sızma Zeytin Yağı

Sızma Zeytinyağımız bölgemize özgü olan "Sarı Ulak" türü zeytinlerden elde edilir. Sarı Ulak Zeytini ticari olarak pek verimli olmayıp yaygın bulunmayan bir tür olmasına rağmen lezzet ve aroması harikadır. 

Sizlere kısa süreliğine sunabileceğimiz bu zeytinyağı, henüz bir kaç haftalık olup meyve aromasını en fazla alabileceğiniz haldedir. Bulanık görünmesinin de sebebi olan meyve partikülleri zamanla alt tarafa çökecek, meyve aroması azalacaktır. Bu süreçte zeytinyağı berraklaşır ve şişenin dibinde bir miktar tortu oluşur. Bu tortu sizi endişelendirmesin! Şişenin dibinde kalan tortu zararsız olmakla birlikte üst kısımda kalan zeytinyağınızın kalitesini bozmayacaktır.

Sarı Ulak Zeytinden
Akdenizin Nadide Zeytini

Şimdilerde pek tanınmasa da, Sarı Ulak Zeytin Tarsus'un köklü tarihinde önemli yere sahip olmuştur. Aroması ve kalitesi itibari ile çok değerli bir tür olmasına rağmen, ticari verimlilik açısından çoğu   türe kıyasla avantajlı değildir.Bu nedenle kolay bulunmayan ve ticari değeri pek yüksek olmayan bir türdür.

Saf Sızma Zeytin Yağı

Zeytinyağınızı buzdolabına koyduğunuzda donuyorsa hakiki olduğunu gösterir. Ayrıca kaliteli bir zeytinyağının meyvemsi ve taze bir kokusu olmalıdır.Gerçek zeytinyağı kabarcık olarak üste çıkmalıdır. Zeytinyağını kokladığınızda kötü ve ağır bir koku alıyorsanız, tattığınızda çok tatlı ise ya da yemek sonrası mide yanması yaşıyorsanız aldığınız ürün gerçek olmayabilir. Zeytinyağının rengine bakarak hakiki olup olmadığı anlaşılamaz.

HİLESİZ & DOĞAL TARIM

Ürünlerimiz tertemiz doğada, kirlenmemiş taze suyla sulanır. Üretim aşamasında kimyasal gübreler yerine hayvanlardan elde edilen doğal gübre kullanılır. Meyveyi geliştirmek için hormonlar, gösterişli olmaları için kimyasallar kullanılmaz.

Meyvelerimiz mevsiminde toplanıp, raf ömrünü uzatacak faaliyetlere maruz bırakılmadan sizlere ulaştırılır.

Yesillimon.com dan satın alacağınız meyveler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ